• Temos rodymas - Vynmedžių genėjimas, formavimas

Dabar yra 17 Bal 2014, 21:46

Welcome to Svečias!    Registruokis  Or performs the  Prisijungti       

Informacija:
User Information
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
We are a free and open
community, all are welcome.
Click here to Register
Sub Menu
Last Online
Vartotojo vardas Prisijungęs
Beiron 17 Bal 2014, 21:44
flashas 17 Bal 2014, 21:44
Powka 17 Bal 2014, 21:43
Vartotojo avataras Aušra+ 17 Bal 2014, 21:40
Di72 17 Bal 2014, 21:36
vrubster 17 Bal 2014, 21:34
romas3 17 Bal 2014, 21:23
Vartotojo avataras Dido 17 Bal 2014, 21:22
Vartotojo avataras Raskis 17 Bal 2014, 21:20
Daisa 17 Bal 2014, 21:16

Ieškoti

Kategorijos

Vynmedžių genėjimas, formavimas

Moderatorius: Rojus

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 04 Spa 2007, 14:28

Raskis rašė:Elena, man rods, Jūs esat bene labiausiai prityrusi vynuogių augintoja mūsų tarpe =D> .

Gal galėtumėte nupaveiksluoti ir mums visiems pademontruoti, kaip šiuo metu atrodo Jūsų vynuogės :?: Man aktualiausia ir labiausiai domina formuojami vynmedžiai ant špalierų (tokius žaliuojančius, deja, teko matyti tik per TV ir žiemos metu Austrijoje, bet tik pravažiuojant pro šalį, tai nelabai kas ir matėsi :cry: )

Ir dar toks klausimėlis, ar turite kokį nors vieną mėgstamą vynmedžio formavimo būdą (vėduoklė, dvipetis kordonas ar pan.), ar formuojate atsižvelgiant į veilės augumą? O gal iš viso niekaip (pagal literatūrą) neformuojate, o tiesiog improvizuojate???

elena rašė:Iš tikrųjų tai genėdama daugiau improvizuoju,priklauso nuo rūšies,nuo vietos kur auga.Nufotografuot galėčiau,deja internete aš naujokas,todėl įdėt vargu ar pavyks.Iš viso sode auga apie penkiolika vynMEDŽIŲ,neskaitant tų,kurios naudojamos apželdinimui kaip vijokliai.Na genėjimą ant špalierų galima pavadint vėuokle.Ištiestos viena virš kitos trys vielos ir šakas ištiesiu palei tas vielas ir pririšu,kai suželia ateodo kaip sienelė,neaukštesnė,kaip1,20-1,30m,kitaip nepatogu prižiūrėtAtstumas viena nuo kitos ne daugiau3m,todėl pastoviai vasarą trumpinu ne tik derančias šakas(nukerpu po paskutinės kekės),bet ir tas,kurias auginu kitų metų derliui.Šiemet derėjusias nukerpu skindama uogas,nulaužau visus pažastinius ūglius.Jūs ,Raski,teingai pastebėjote,tos šakos,kurios derėjo šiemet,kitamet nederės.Atrodo ,ir vėl įsivažiavau... :oops:
Kad viskas augtų ir žydėtų...
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Padėkojo: 0 time
 Sulaukė Padėkų: 1 time
BLOGas: Įrašai (0)

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 05 Spa 2007, 11:24

Ingule rašė:turejau sveciu is Ispanijos tai sake kad pas juos vynmedziu aukstis tik apie metra ir labai nustebo kad mes auginam kaip vijoklius :roll:

Regilla rašė:Bet jie tikriausiai vieno augalo neaugina..Mums vijoklio pakanka vieno,o jei augintume iki metro-tektu plantacija uzsodint.Juk metrinis tiek neduos,kiek duoda vijoklis.

Ingule rašė:jie motyvuoja tuo kad ant senu ugliu nera vynuogiu, o ant naujai atzeltu buna dideles uogos

Aš rašė:Ir jie absoliučiai teisūs.Kam auginti medieną-geriau visas jėgas "mesti" uogoms auginti.

Raskis rašė:Reiškias, ir metrinis formuojamas medelis, ir ant sienos paleistas vijoklis turėtų duoti vienodai derliaus???

Melisa rašė:Nežinau, bet man atrodo, kad metrinis medelis fiziškai negali sutalpinti tiek uogų, kiek jų būna ant seno vijoklio. Mano tėvų toks vijoklis jau užlipo ant dviejų aukštų namo stogo, niekas jam nieko nedaro, bet uogų yra labai daug. Kitas klausimas, kad jos nėra skanios taip valgyti, bet sultys išeina labai skanios :wink:

Raskis rašė:Melisa, mano negiliu išmanymu, nėra gerai, kad tam vijokliui niekas nieko niekada nedaro. Juk vynuogės antrą kartą nedera ant tos pačios šakos, todėl vynmedis ir auga vis į aukštį kaip vijoklis. Todėl derėjusią antrametę šaką nuėmus derlių reikia nukirpti, tik nereikia pamiršti per einamąją vasarą užauginti pakaitinę šaką, kuri kitais metais derės.

O kad uogos geriau noktų, virš paskutinės kekės reikia palikti kelis lapus ir viršūnę nugnybti, kad vynmedis be reikalo nestyptų ir nenaudotų maisto medžiagų.

Jei aš klystu, patikslinkite, specai :roll:

Melisa rašė:Žinau, kad gal ir negerai, bet jis milžiniškas, o aš nieko apie tas vynuoges neišmanau, ir kai šakos apipynę visą namo sieną, tai kur ten beatrankiosiu antrametes :oops: Jo kamienas rankos storio, visų uogų nepasiekiam nuskinti, tai ką čia jau bedarysi...

Raskis rašė:Suprantu, Melisa, pas mumi tokia pati situacija su Rastinuke :roll:

Jeigu kada nors prisiruoščiau, tai galvoju saviškę visiškai atrišti nuo atramos (o atrama kažkada kažkieno padaryta iš senos metalinės sienelės, pamenate, anksčiau tokios visuose kiemuose būdavo vaikų žaidimo aikštelėse, ji buvo skirta vaikams laipioti :wink: ), tai va, reiktų atrišti ją nuo atramos, išnarplioti visas raizgalynes, iškloti ant žemės ir gerokai apgenėti. Neprošal būtų atjauninti ją, nes dabar tai kažkokia bili-barda :roll:

elena rašė:Ilgi ūgliai todėl,kad per vasarą netrumpinot ir dabar reikia trumpint nupjaunant ne tik nesumedėjusią dalį,bet atskaičiavus 6-7 pumpurus pridėt bent vieną atsargai ,kas liko šnai,kaip Jūs sakot.Be to reikia palikt ant kiekvienos šakos ,priklausomai nuo amžiaus,ūgliukus,kurie išaugins pamainą dar kitiems metams.Ant jų palikt 2-3 pumpurus.Neverta gailėt ir palikinėt per daug vaisinių šakų,nes paskui sutankėja krūmas,uogos lieka smulkesnės ir rūgštesnės .Žodžiu,kas per daug nesveika.Aišku,tai tik mano nuomonė,nenorėčiau suabsoliutint.

varle rašė:O as pries 3 savaites buvau New York steite pas ukininka, kuris uzsiima tik vynmedziais;nustebinta buvau, kad pagrindinis stiebas laikomas iki 1.20m ir viskas ziemai nukarpoma, stiebai turiu pasakyti-storesni nei mano ranka,o kadangi medziai auginami arkomis(nes nuo medzio iki medzio trim eilemis vielos istampytos)-vasara nuostabiausios arkos(kadangi pakviete ir vasarai-pamatysim)-eini po jomis ir skyni kekias ir vaizdelis koks :!: galima visa sklypa uzsisodinti ir skirtingomis veislemis ir tvora pasakisko vaizdo...

elena rašė:Bepigu jiems augint kaip nori,dengti vynmedžių tai nereikia,o pas mus kitai neišeina,reikia augint taip,kad būtų galima prilenkt prie žemės
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 05 Spa 2007, 15:47

Romvaldas rašė:Pietu plantacijose, kiek kazkada teko matyti, vynuoges auginamos smarkiai nukarpytos, joms neleidziama augti iki 3 ar dar galas zino kiek metru ilgio. O kokias vynuoges auginate jus?
[As teturiu viena. Ir labai ilga - ji vos ne visa garaza ratu apsukusi. Na, bet ji mane mazai domina, nes buvau apgautas. Pirkau kaip zaliaja, didziauoge, o pasirodo tai melynoji, grauztukine, t.y. smulkiomis uogomis].

DinaR rašė:O man vynuogiu genejimas-misle. Skaitau skaitau ir neisikertu :oops: Kazkur raso, jog dera ant pirmameciu ugliu, kitur-ant dvimeciu. Ir kiek tu stiebu palikt? Kiek supratau-paliekami du ugliai, vienas nupjaunamas, paliekant 2 pumpurus, kitam leiddziama augt. Tai ka, ir auga vienas stiebelis? Prancuzijoje (aisku, suprantu, kad ten klimatas kitoks) maciau tokius zavius vynuogynus su normaliom vynuogem, o ne is 2 stiebu. Ar as cia ko nesuprantu, ar per daug ivairia literatura skaitau? :oops: :smt017 :-k

Raskis rašė:DinaR, vynuogės dera ant pirmamečių ūglių išaugusių iš antramečių šakų :D

elena rašė:Nors apie genėjimą kalbėt ne laikas,tai daryt reika rudenį,bet kasangi toks klausimas ir manilgai nedavė ramybės,pasakysiu ką išsiaiškinau.Dauguma vynmedžių vaisinius ūglius leidžia tik iš trečio pumpuro,todėl kai paliekami du ,auga tik bevaisė šaka,kuri kitais metais duos vaisinius ūglius.Todėl trumpinant rudenį šiemet užaugusias šakas(ūglius)taip ir reikia galvot:tuos ,iš kurių tikėsimės derliaus kitamet sutrumpint paliekant daugiau nei du pumpurus,o tuos iš kurių auginsime šakas dar kitiems metams-paliekam tik du pumpurus.Tas šakas,iš kurių išaugę ūgliai šiemet derės rudenį reikia išpjaut,nes kitais metais jos derliaus nebeduos.Tai ir visas mokslas,kaip sakydavo šviesios atminties A.Gailiūnas

rassas rašė:Teoriskai visa tai atrodo tamsus miskas.Kad taip praktiskai kas parodytu :?

Raskis rašė:Tai sakot, ant pernai derėjusių šakų nebūna uogų?

Mano vienas vynmedis sulaužė šitą taisyklę: nudengiau agroplėvelę ir nepatikėjau :shock: , ta derėjusi šaka, kurios pernai rudenį gaspadorius neleido man išpjauti, išleido ūglius ir dabar pasiruošusi pilnu tempu :shock: žydėti

RimasM rašė:Raski, pas mane is 4 pernai derejusiu krumu visi 4 siemet dera ant tu paciu ugliu, matomai tai yra del to kad krumas buvo minimaliai apkrautas, del to spejo/pajege uzauginti ziedinius pumpurus.

2007-06-04
regis rašė:Rudeni apgenejau savo vynuoges, dziaugiuosi bus gerai suformuoti kamienai ,na o siemet vel viskas is pradziu leidzia atzalas is zemes ir vel viskas is naujo. Vel reikes formuoti kamiena.Ka as negerai dariau.

rijus rašė:Taip buna,nežinai ko iš jų tikėtis :) palieki po 5-7 pumpurus vaisinėm šakelėm o 2pumpurus pakaitinem ūgliam atrodo oj-,oj-,oj ot valgysiu vynuogites kitais metais :lol: Va tau špyga :!: -apkarpei o dar vynuogių nori ,stovi stagarai ir sprogti nenori.Taip buna ,čia ne pietus kad kekvienas pumpuras derėtu, stipriau apgenėtas augalas stipriai kenčia per žaizdas, šaltis skverbiasi į jį ir žaloja ,sumažėja atsparumas ligom o jai dengiamas žiema, gali greičiau pašusti.

Raskis rašė:Aš geniu su atsarga. Parašyta palikti 2 pumpurus - palieku 3-4, parašyta 5-7 - palieku vos ne visą sumedėjusią dalį. Pasiteisina, kartais sugalvoja kas antras išsprogti :wink:
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 05 Spa 2007, 16:34

2007-06-12
rijus rašė:Galima toliau pratesti ta tema apie Andriaus vynuoges :) Pataisikite jai ka negerai protauju :roll: dabar iš iskiepio priaugo atžalų pas mane 2-3,kai kas rašė kad ir daugiau,kad suformuoti žemkamiene veduokline forma reiktu išlaužiti visas tik palikti 2 stipriausius ,o kai ūgliai pasieks norimą aukštį jo viršūnėlę nugnybiama ,tai paskatins posūnių atsiradimą :roll: gal kas turite kitų minčių :?:

Andrius Vynuoges.lt rašė:Formavimui 2 stipriausiu uztenka, bet galima ir 3 palikti, jei gerai auga, kad butu viena "atsargine", o anksti pavasari nugeneti, kai matysit kurie ugliai geriau perziemojo. Daugiau 3 ugliu palikti nepatartina, nes gali nespeti sumedeti. Nereikalingus uglius geriausia islauzti kol jie apie 15 cm ilgio. As pirmais metais leidziu ugliams augti ir virsuneliu negnybiu, posunius patrumpinu iki 2-3 lapeliu, jei tokie auga. Nepastebejau, kad ugliai sumedetu prasciau, nei tada kai nugnybi virsunele, sakyciau atvirksciai. O virsuneliu gnybimais ir posuniais manau reikia uzsiimti, kai jau uogos bus. Pataisykit, jei ka ne taip darau.. :roll:

Andrius Vynuoges.lt rašė:O rasydamas "zemakamiene veduokline" Jus turit omeny zemakamieni dvipeti kordona ar "veduokle" kaip cia http://vine.com.ua/content/view/823/69/ ?
Pamirsau pridurti, kad uglius reikia priristi kampu, nes rudeni, kai jau sumedeja atlenkti ne visada paprasta buna. :wink:

RimasM rašė:Kokia prasme islauzyti uglius? Taigi augaliukas ir taip silpnas, paskutines jegas deda kad tik uzauginti tuos lapeliuis, o jus nespejusi sustipret iskart skriausti ruosiates? Nugnybai virsune silpniausiems/nereikalingiems ir visas, tegu auga stipriausi. As kazkodeltai isivaizdavau kad pirmais metais reikia isauginti tik 1 stipru ugli o visus posunius salinti tik pasirodzius, ir kokia prasme butu skatinti posuniu atsiradima?

Raskis rašė:Nežinau kodėl, bet kažkodėl visur rašo, kad posūnius reikia išlaužyti, bet tik kai pasiekia 5-10 cm, mažesnių kažkodėl negalima. Bet gal yra tame racijos, gal kas paaiškintų?

rijus rašė:Jai nugnybsime viršunėle iš uglio pasipils posūniai iš jų paliksime 2 stipriausius gausis tipo ;ragatkė; o kitais metais iš jų galėsime formuoti rankoves o paskui ir vaisines grandis ir taip vėl po 2 :) .Taip gausis vėduoklė su žemu kamienu , mano manimu tokį; šabakštyną; lengviausiai prilenkti prie žemės.Galima formuoti su pasvirusiu ilgu kordonu kamienu su bent keliom rankovėm ,tas irgi lengvai gula prie žemės bet tai kita šnekta :lol:

Andrius Vynuoges.lt rašė:Sutinku, pirmais metais reikia auginti viena ugli, bet mano sodinukams, tai antrieji metai (metus jie jau augo pries sodinant), todel is karto galima auginti bent pora ugliu (geriau tris, kad vienas butu atsarginis) ir kitais metais jau turesim suformuota vynmedi. Metai susitaupo. Apie virsunes nugnybima silpniausiems idomi mintis, reiks isbandyti, nors visur rekomenduoja tiesiog islauzyti silpnesnius uglius. Del posuniu, tai svarbu virsune nugnybti ne per anksti, t. y. ne anksciau rugpjucio menesio, kai augimas suleteja (kai virsune issitiesia), tada posuniu augimas nebuna toks stiprus. Posunius kaip ir visur rekomenduojama trumpinu iki 2 lapeliu. Pirmais metais as nematau dideles prasmes gnybti virsune, visu pirma ugliai dar taip greitai neauga, o be to ir uogu, kur reiktu nukreipti medziagas dar nera. Posunius patrumpinti ir pirmais metais reikia, kad geriau sumedetu uglis, cia viskas aisku.

RimasM rašė:As irgi pradzioj formavau veduoklinini vainika, dabar perdarineju i toki
Paveikslėlis
dvipetis kordonas turbut vadinasi, ir uzdengt paprasta ir daugiametes medienos atsargos dideles. Kai sniego ziema pakankamai gal nei dengt nereikes, arba jei sniego maziau bus galima apkast sniegu. Bent jau maniskem tokio dengimo uzteks, sia ziema visai nedengiau saviskiu, tik sniegu apkasiau kai salciai prasidejo, tai atlaike net tie pumpurai kurie ir po sniegu nepapuole, zinoma ziema pas mus lengva buvo, gal kokie -24 zemiausiai buvo nukrite. Del tu metu sutaupymo tai galima butu gincytis, kai kur raso kad dvimeciai sunkiau prigyja nei vienmetukai. As pernai isaknydinau pora Varduvos ugliuku indeliuose, pasodinau Birzeli i pastovia vieta, iki rudens uzaugo iki 1.2m, siemet vienam palikau keke, kitam dvi kad augintu. O del virsuniu gnaibymu ir posuniu tai as nugnybu tik nereikalingus ir rugpjucio viduri/pabaigoj kad geriau sumedetu, o posuniu ne tiek jau daug pasirodo islauzus virsune, gal pas mane veisles tokios, o ir tuos posunius islauzyt ne taip jau sunku, as ju neauginu iki 2 lapu, lauziu kai tik pasirodo, nebent praziopsau ir randu uzaugusi posuni, tada nugnybu virsune ir baigta :)

Andrius Vynuoges.lt rašė:Aha, toki dvipeti kordona ir turejau minty. O Jus ant kordono peciu paliekat vaisine grandi ir pakaitini ugli http://www.botanikos-sodas.vu.lt/lt/ind ... 79%3Bjimas, ar be pakaitinio uglio? Del dengimo tikrai patogu, o jeigu vynmedziu daug galima tiesiog aparti is abieju pusiu. Tiesa nukasineti darbo siek tiek yra. :)
Gal kur raso dvimeciai, turi minty dvivasarius? Kitamet bandysiu viena dvimeti (dvivasari) persodinti, nes ne vietoje truputi pasodinau, tai parasysiu kaip sekesi.
Hm, del tu posuniu trumpinimo iki 2 lapeliu ar visisko pasalinimo idomus klausimas, pats tiesiog laikiausi rekomendaciju. O nauji posuniai nepradeda augti, kai visai nuskabote?

Andrius Vynuoges.lt rašė:Kam idomu galite pabandyti pazaisti su vynmedzio formavimo kompiuterine simuliacija:
http://www.uni-hohenheim.de/lehre370/we ... /index.htm

Visai neblogai paeksperimentuoti negaistant laiko ir negadinant vynmedziu :)
Vokiskai, bet paspaudaliojus galima issiaiskinti.

Mygtukai
Wachsen = augti (spausti mygtuka iki norimos stadijos)
Schere = zirkles (paspaudus mygtuka reikia pelyte paspausti ant norimos vietos)
Biegen = lenkti (paspaudus si mygtuka, pelyte paemus uz uglio galima palenkti)
Neu = jei matote, kad nieko gero nebebus :D pasodina nauja

Smagaus!

RimasM rašė:
O Jus ant kordono peciu paliekat vaisine grandi ir pakaitini ugli, ar be pakaitinio uglio?

As dar tik siemet pradejau taip formuot jaunus krumus, o senesnius is veduoklines formos perdarinesiu i tokia. Su pakaitiniu ugliu derlius beveik garantuotas, o kai kas augina ir be pakaitinio uglio, ir nieko, dera. Reik manyt nuo veisles priklauso.

Hm, del tu posuniu trumpinimo iki 2 lapeliu ar visisko pasalinimo idomus klausimas, pats tiesiog laikiausi rekomendaciju. O nauji posuniai nepradeda augti, kai visai nuskabote?

Manau tokias rekomendacijas duoda zmones kurie turi didelius vynuogynus ir posuniu kontrole atlieka kas kelias savaites, tada posuniai buna paugeje, ir kad nesutankinti labai krumo trumpina juos iki 2 lapu. As laiko turiu, krumu nedaug, kazkur buvau skaites kad posunius reikia salinti, tai taip ir darau, kazkokio neigiamo poveikio nepastebejau.
Taigi islauzus posuni zaizda minimali ir greitai uzgyja o visa krumo energija keliauja ne posuniams o padoriam ugliui auginti.
Posuniai lenda nepriklausomai ar virsune nugnybta ar ne, kai nukerpi virsune jie tik stipriau auga, visus islauzius po kurio laiko issprogsta kokie 3 auksciausi pumpurai.
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 05 Spa 2007, 16:50

2007-07-12
Anzelmas rašė:But gerai jei idetumet daugiau nuotrauku, daugeliui naudinga butu paziureti kaip formuojami ir kaip auga medeliai. Pats si pavasari sodinau 4 vynuoges, pora uzaugo apie 35 cm, o pora apie 20 cm. idomu kaip pas kitus spejo paaugti siemetiniai sodinukai, ir kaip jie formuojami. But gerai jei p. Andrius daugiau pateiktu vaizdines medziagos apie vynuogiu auginima, formavima, nes naujoku vynuogiu auginime be manes yra ir daugiau.

Andrius Vynuoges.lt rašė:Butinai idesiu iki rugsejo ir nuotrauku (pridariau siemet), ir aprasymu apie formavima bei dengima ziema. Darbai uzspaude - Vyriausybes nutarimai, EK ataskaitos - galvos nepakeliu. Iseisiu greit atostogu bus. Jei puslapio savininkai sutiks gal ir cia galima bus patalpinti.

Raskis rašė:Kreipiuosi į pažengusius augintojus :smt039 .
Ar galima leisti derėti toms šakoms, kurios auginamos kaip pakaitinės :roll: :?:

Andrius Vynuoges.lt rašė:As asmeniskai nesiulyciau (nors pazengusiu gal per daug drasu pasivadinti :oops:), kiek skaiciau ivairioje literaturoje, tai visur kekes rekomenduojama palikti tik ant is vaisines grandies isaugusiu ugliu - tai as ir laikausi sios taisykles, neeksperementavau.
Nors ir nuo vynmedzio veisles ir amziaus manau daug priklauso - jei vynmedis nebe jaunuolis, veisle ankstyva, atspari salciui ir ugliai gerai medeja, galima ir palikti kokia keke, nemanau, kad tragedija butu tokiu atveju. :roll:
Dar siulyciau ant deranciu ugliu palikti ne daugiau kaip po viena keke, jei kekes gana dideles ir ne daugiau kaip 2, jei kekes tos veisles tikrai mazytes. Greiciau sunoks ir geriau vynmedis ziemos.
Sekmes!

Raskis rašė:Ačiū, Andriau, už atsakymą. Tai teks kokrečiai apmažinti kekių ant visų vynmedžių :cry: , nes kai kurios numatytos pakaitinės aplipusios :cry: .

Bet kaip gaunasi, jei vynmedis turi 2 derančias šakas, tai jis per metus max gali sunokinti 4 kekes vynuogių :shock: :smt089 , ar turėjote galvoje, kad ant pirmamečių derančių ūglių palikti tik 1-2 kekes? Tada šiek tiek linksmiau, antrametė deranti šaka juk tokių ūglių ne vieną išaugina :lol: . Kaip čia yra?

O pažengusiais drasiai galima vadinti visus jau ragavusius savo vynuoges (ne Rastinukes, aišku :? ), taip kad šitas smailikas :oops: čia visai netinka :lol:

Dahlia rašė:Galiu nuraminti visus augintojus, kurių visos vynmedžių šakos šiemet dera - neliksite ir kitais metais be derliaus :P ;-) .. Kažkas prisiskaitė literatūros apie tas pakaitines šakas, tikriausiai pamanė, kad tai "labai rimtas reikalas :roll: " ir dabar bando tokią tvarką pas save įvesti..O pirmą kartą apie tai išgirdusieji forumiečiai skambina man sunerimę ir susirūpinę, kad "..tai kitais metais mano vynuogės jau nederės :?: :( .."
Nežinau, gal ir gerai būtų tas pakaitinių šakų auginimas, bet aš visas auginu :roll: "normaliai" - išretinu "vainikus" rudenį, lapams nukritus (tada geriausiai matosi ką palikti, ką nukirpti). Išskyrus "Aliošenkin", kuri nusižudytų, jei kekių nesumažintume, jokiai kitai derliaus nereguliuoju - kiek užmezga, tiek ir nokina.. bet aš čia nekalbu apie pramonines veisles, kurios gal ir reikalauja ypatingo derliaus reguliavimo, spec. pakaitinių šakų auginimo - auginu įprastas Lietuvai veisles ir neturiu dėl to visų minėtų rūpesčių.

rijus rašė:Dahlia tiesiai ;atrėžė; =D> tik dar norėčiau pridurti jai veislė labai derlinga nebukit ;skupidlos;reguliuokit kekių skaičių mažinkite derlių ,jai norite smulkmės ,daug ,vėliau nunokusiu ir nedanokusiu , :lol: Prašom :lol: kaip pvz.Juodkrantė auginta prie mūro sienos apželdinimo tikslais ir duota ;valia; augti kaip jai norisi ir tą pati veislė auginta ant špalieriaus vadinamom lauko salygom ir ;dūsynta; :roll: formuota vėduoklės tipo, mažinta užuomazgų kiekis .Kur prie sienos uogos kaip serbentai o kur ant špalieriaus kaip vyšnios.Ir dar kas sakė kad prie mūro sienos sunoksta anksčiau ,apsikrovus kekėm ir mūras nepadeda :lol: Aš gal ir seno sukirpimo žmogus nemoku taip moksliškai paaiškinti tik tiek galiu pasakyti kad tos pakaitinės ,nepakaitinės :? o pavasario sulaukus gali ir tos pakaitinės nelikti :cry: o kaip pagalvojus kur pakaitinėj -pakaitinė o jos jau nebėra nes ji jau išgenėta kaip deranti grandis :lol: o kas belieka tik iš šaknų atžalos

Andrius Vynuoges.lt rašė:Sutinku su Dahlia, kad pakaitines sakos tikrai nera butinos, galima ir be ju apsieiti, tiesiog jos buvo sugalvotos, kad leciau tos sakutes ilgetu, genejimas truputi toks gudresnis gaunasi. Bet galima ir nekvarsinti sau galvos. :D
Yra ir daugiau tokiu kaip Alioshenkin "kamikadziu", pvz. Seyval Blanc siemet pas mane tikrai daugiau uzmezge, nei galetu pavezti, tai teko pamazinti.

Raskis rašė:Andriau, o kaip manote, ar įmanoma tuo gudresniu būdu genint auginti vynmedžius, susodintus kas 1,5 m?

Andrius Vynuoges.lt rašė:Imanoma, o kodel ne? Mano vynines veisles tokiu atstumu ir susodintos. Tiesa didesne dali pagal Guyot sistema geniu, bet kai kurias veisles (Rondo, Solaris) auginu dvipecio kordono principu. Tik kadangi vynmedziai 2 ir 3 metu senumo, tai dar iki pakaitiniu sakeliu tik siemet prieisiu.
Ant senesnio vynmedzio (Jubilej Novgoroda) bandziau su pakaitinem sakelem pazaisti, normaliai gaunasi.

P.S. Kita savaite atostogauju, tai idesiu pavasarines vyunmedziu nuotraukas i savo puslapi, kur matosi kaip geneta. Zmona vis primena, kad zadejau.. :oops:

Svajoklis rašė:Labas vakaras, nusipirkau medelyne vynuogių Širvinta ir Jadvyga. Kas tai per veislės? Niekur apie jas nerandu info (gal nemoku ieškoti? :?: )Medelyne man sakė, jog rudenį jas reikia iki šaknų nupjauti, atseit kiekieną pavasarį atželia ir derlius tuomet daug gausesnis bei geresnis būna? Bet čia kai paskaitau tai Jūs kitaip darote? Kaip daryti,kad būtų geriausia, Ačiū už atsakymą.

Andrius Vynuoges.lt rašė::shock: Iki saknu tikrai nepjaukite. Gal ir atzels, bet uogu tai tikrai neturesite. Vynuoges dera ant siumeciu ugliu, kurie isauga is praejusiu metu ugliu - toks pagrindins principas, o genejimo sistemu visokiu yra.
O del info apie lietuviskas veisles, tai tikrai sunku surasti, reikia klausti atsiliepimu tu, kurie sias veisles augina.
Man dar labai keistas lietuviu selekcininku nenoras skelbti ka jie panaudojo kryzminimui. Visam pasaulyje tai tikrai nera paslaptis. Gal cia is nesupratimo, kad su naujom veislem gautom sukryzminus dvi veisles galioja ta pati universali taisykle kaip ir su vaikais - tevai tie patys, o rezultatai oj kokie skirtingi gali buti.. Ir kiekvienas turi teise pakartoti kryzminima su tais paciais teveliais, cia jokiu patentu nebuna - ir nereikia niekada tokio paties rezultato negausi. :wink:

Andrius Vynuoges.lt rašė:Del genejimo, tai dar galima cia paziuret (3 budai parodyti). Galima ir is nuotrauku viska suprast:
http://www.winogrona.org/modules.php?na ... cle&sid=65
12 nuotrauka - "Guyot" formavimo budas
17 nuotrauka (jei patrumpinti siumecius uglius iki 2-3 pumpuru) - "Royat"
21 nuotrauka - "Casenave" (paliekamos ilgesnes vaisines grandis, bet reciau, nei Royat sistemoje)
Tik reikia nepamirst, kad derantys ugliai isauga is praejusiais metais isaugusiu ugliu. :!:
As tik vietoj vieno peties, du daryciau (veidrodinis atspindys).
Jau beveik baigiau ruosti medziaga http://www.vynuoges.lt atnaujinimui, tai po savaites bus ten idetos nuotraukos ir piesiniai su paaiskinimais.

P.S. Del lietuvisku veisliu sutinku, ankstyvumo atzvilgiu jos tikrai geros.
O kieno yra veisle "derlingoji"? Gal zinote is ko kilusi? O koks skonis ir kitos savybes?
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 05 Spa 2007, 21:15

2007-09-01
Mindaugas rašė:Apie genėjimą:
"Sodo Kraitė" 2005/4: Leonas Juozelskis "Iš lapų pažastų išauga ūgeliai. Kai ūgeliai užaugina tris lapus, viršūnė nugnybiama paliekant du lapus. Vėliau, kai iš palikto ūgelio viršutinio pumpuro išauga dar vienas ar du ūgeliai, jie nugnybiami paliekant papildomai po vieną lapą. Iš lapų pažastų išaugę ūgeliai vadinami posūniais. Taip nugnybdami posūnius, priverčiam pažastinį pumpurą virsti žiediniu - jis kitais metais išaugins žiedus ir uogas"

kas nors taip darote?

RimasM rašė:Mindaugai - kas netingi tai kazka panasaus ir daro, siaip tai teoriskai taip ir reiketu daryt, bet kas jau ten gaudys kada posunis 3 lapelius uzaugino, as aplamai posunius islauziu kai tik pasirodo, nors skaiciau kad taip daryti nederetu nes po to atsparumas salciams siek tiek krenta, bet as kolkas nieko panasaus nepastebejau.

Draseika rašė:Sveiki, vynuogių augintojai,
aš senokai seku Jūsų pasisakymus- mokausi, bet vis nedrįstu įsiterpti. Vynuoges pirkau kartu su namu, tai jų veislių nežinau, o ir šis augalas man labai paslaptingas: pirmaisiais metais turėjo vieną kekę geltonų uogų- labai saldžios; šiais metais nė vieno žiedelio, kekės, uogos :( :? . Vyras sako, kad per daug nugenėjau, todėl ir nežydėjo, tai šiemet neleido net liesti- kad nors kiek paaugtų. Paaugo daug, bet tik ūgliai irlapai. Šią savaitę pastebėjau sukrautus žiedynus :!: ar tikrai taip ir turi būti - žiedynai iš rudens?

DinaR rašė:Tai kad ne :? Ziema jie tikrai nusals, ko gero galima jau dabar nuskinti, kad augalas neeikvotu energijos :?

RimasM rašė:
Vyras sako, kad per daug nugenėjau, todėl ir nežydėjo, tai šiemet neleido net liesti- kad nors kiek paaugtų

Kvailiau turbut ir nesugalvosi, butent genejimas ir skatina ziediniu pumpuru susidaryma, o negenimas krumas gali net nustoti derejes. O derliaus speju kad nebuvo del pavasariniu salnu jei krumu nedenget. Jei dabar zydet sugalvojo tai skint iskarto ziedynus, kad krumas energijos veltui neeikvotu, taigi siemet sunokint tikrai nespes, pirmos salnos gi ne uz kalnu.

2007-09-14
DinaR rašė:Si pavasari pasisodinau vynuogiu. Per vasara jos isleido po pora ugliu. Rudeni reiks juos nupjaut, paliekant po 2 pumpurus ar galima palikt koki viena, kad kitamet paragauciau uogu? Man tas genejimas vistiek tankus miskas. Skaiciau, bet jei daryt pagal aprasytas taisykles, tai uogu paragauciau 4 metais, nes reik formuot sakas ir pan. :roll:

Andrius Vynuoges.lt rašė:Jei sodinukai is sakeliu, kurios saknis isleido tik praejusia ziema, tai iki 2-3 pumpuru be gailescio (siulyciau geriau anksti pavasari, kai bus aisku kurie pumpurai po ziemos isliko). Jei formuosit dvi sakas, tai geriau tai daryti vienu metu, o ne su metu pertrauka. O uogu dar kitais metais jau galite palikti (t.y. 3 metais), nebent veisle velai pradedanti dereti (kaip pvz. Einset seedless). Speju, kad apie veduokline formavimo sistema skaitet? Na man asmeniskai dvipetis kordonas labiau patinka, bet cia kiek zmoniu tiek nuomoniu.

Andrius Vynuoges.lt rašė:O del Varduvos, tai gal dar galima ka padaryti. Reiktu pasirinkti pora siumeciu ugliu (gerai sumedejusiu, ne plonesniu nei 5 mm, geriausiai 8-9 mm) kaip galima zemiau ir arciau kamieno, juos patrumpinti iki kokiu 8 pumpuru, o visa kita nugenet ir turesit dvipecio kordono pradzia.
Liukis rašė:Andriau,gal gali mestelt linka ar dar ka kaip ta dvipeti kordona formuot,is foto esu mates,bet pas mane Varduva jau 2metru,tai jau per velu manau,bet pavasari sodinsiu Garant tai manau nepramigsiu :D
Paskutinį kartą redagavo Raskis 27 Lap 2007, 17:12. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Dahlia » 05 Spa 2007, 22:09

Apie vynmedžių genėjimą galima pasižiūrėti čia: (bent jau paveiksliukai, jei kalba nesuprantama 8) )
http://kuniccy.tytan.pl/kuniccy/winorosl_uprawa.html
Vartotojo avataras
Dahlia
Ištikimas dalyvis

Sulaukė Padėkų: 0 time

Neperskaitytas pranešimasAuthor: RimasM » 05 Spa 2007, 22:43

Man labai patiko cia, dvipetis kordonas su ilgu kamienu, turetu but labai paprasta ziemai prie zemes prilenkt ir uzdengt.
http://www.winogrona.net/ciecie.html

RimasM
Aktyvus dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: regis » 16 Spa 2007, 14:47

Rudenį genėti vynuoges galima kai dar lapai nenukrite ar tik nukritus lapams.
Vartotojo avataras
regis
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: RimantasB » 17 Spa 2007, 13:51

Geriau palaukti kol :roll: nukris lapai, tada labai gerai visos sakos :lol:
Vartotojo avataras
RimantasB
Dalyvis

Padėkojo: 6 times
 Sulaukė Padėkų: 3 times

Neperskaitytas pranešimasAuthor: rijus » 23 Spa 2007, 21:23

Pavėlavus rudenį su genėjimu, blogai gyja nupjautos vietos ir per tas žaizdas gali žiema pašalti, o pavasarį gali pradėti ir ašaroti. :smt089
Tai nevėluokite atlikti vynmedžių genėjimo,dabar gal ir pats geriausias laikas. :lol:
Vartotojo avataras
rijus
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Dahlia » 24 Spa 2007, 08:27

Kasmet vynmedžių genėjimui paskiriu pirmąsias lapkričio dienas - tada būna jau nukritę visi lapai, gerai matosi nesumedėję ūgliai ar jų galai..O ir padauginimui atsirinkt ūglius po pirmo šaltuko jau galima..
Šiemet planavau genėti lapkričio 3-4d., bet kažin ar bus koks laipsnis kitas šalčio iki to laiko :roll: :roll: ..
Vartotojo avataras
Dahlia
Ištikimas dalyvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Raskis » 09 Lap 2007, 10:26

regis rašė:Andriau o kada mes sulauksime išsamių nuotraukų jūsų puslapyje apie genėjimą ir formavimą.
Vartotojo avataras
Raskis
Senbuvis

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Anzelmas » 29 Lap 2007, 17:48

ale tikrai, liaudis pasigedo foto :smt102

Anzelmas
Aktyvus naujokas

Neperskaitytas pranešimasAuthor: Andrius Vynuoges.lt » 29 Lap 2007, 19:52

Foto siais metais tai daug pridariau, tik vat problemos su idejimu i vynuoges.lt puslapi. Is naujo darbo namo pareinu tik astunta vakaro, tai nera jegu ir laiko pabaigti straipsni apie genejima ir ideti. :oops: Gal iki Naujuju kaip nors pabaigsiu. :smt114

Anzelmas rašė:ale tikrai, liaudis pasigedo foto :smt102
Vartotojo avataras
Andrius Vynuoges.lt
Dalyvis

Padėkojo: 1 time
 Sulaukė Padėkų: 3 times

AnkstesnisKitas

Grįžti į Vynmedžių auginimas ir priežiūra

Dabar prisijungę

Registruoti vartotojai: Aušra+, Beiron, Daisa, Danute15, Danutėlė, Di72, Dido, dzūkelė, flashas, Guosta, marijus123, meilute, Powka, romas3, vrubster, Willow