Kalendra (Kinza)

Moderatorius: Danutė

Kalendra (Kinza)

Neperskaitytas pranešimas iron » Ant Lie 15, 2008 8:21 pm

Prisimenu, kalendros grūdelius dėdavo mama į skilandį. Kito panaudojimo nežinojau. O ir kvapas, tiesą pasakius, keistokas atrodydavo - beveik netaikytinas: man smirdėjo.. :smt012 .

Susidomėjau šia prieskonine daržove iš naujo.
Armėnai, gyvenantys čia, vartoja kinzos šakeles su lapais arba trintus lapus marinuodami savo puikiuosiu šašlykus. Jie tvirtina, kad tas paslaptingas macnumas ir išgaunamas kinzos pagalba, kurią dažniausiai bando atsivežti, atsisiųsti iš Armėnijos. Jie skundžiasi, kad Lietuvoje beveik neįmanoma rasti šios šviežios žolės. O jei randa, tai, esą, ji vis tiek ne tokia, kaip pas juos - šiltnamyje išauginta ir parduodama vazonėliuose būna labai jau švelni :-k .

Gerokai paieškojusi radau ir aš vazonėlį su kalendros krūmeliu Maximoje. Tiesa, užauginta tikrai Lietuvoje. Nusipirkau. Norėčiau tikėti, kad tai ne vienmetis augalas. Gal kaip petražolės ar panašiai.
:?: O gal galima persodinti į dirvą ir augs bei žiemos?
:?: Ar kitiems metams reikės ieškoti sėklų ar vėl vazonėlio su augaliuku?
:?: Gal geriau auginti tiesiog ant palangės virtuvėje?

:smt024 Atsiliepkite, kas ką girdėjote. O gal auginate šią prieskoninę žolę ir turite patirties?

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
iron
Dalyvis

Amžius: 61
Reg.data: Pir Rgs 05, 2005 4:43 pm
Lytis: nepasirinkta
 padėkojo: 0 kartas
 Padėkota: 0 kartas
Dienoraštis: (0)

Re: Kalendra (Kinza)

Neperskaitytas pranešimas dora » Ant Lie 15, 2008 9:23 pm

aš auginu tas lapines.lapai pas mane skirti padažui mažas gaidys.čia padažo pavadinimas.sėju jonssono fimos seklas,labai greit užauga.

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
dora
Aktyvus naujokas

Reg.data: Pen Vas 22, 2008 11:54 am

Neperskaitytas pranešimas Danute15 » Ant Lie 15, 2008 9:54 pm

Pas mus-vienmetis.O ir valgomi tik jauni lapeliai.Po to,brandindamas seklas sumedeja,kaip ir petrazole.Fe. :D O rasti galima ir turguje.
Jaunyste ne amziaus rodiklis,o sielos busena./Dz.Enesku/
Paveikslėlis

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Danute15
Moderatorius

Amžius: 62
Temos: 5
Images: 4
Reg.data: Ant Lie 04, 2006 9:25 pm
 padėkojo: 2 kartų
 Padėkota: 4 kartų

Neperskaitytas pranešimas iron » Tre Lie 16, 2008 10:22 pm

dora rašė:aš auginu tas lapines.lapai pas mane skirti padažui mažas gaidys.čia padažo pavadinimas.sėju jonssono fimos seklas,labai greit užauga.

:?: O augalas vienmetis ar daugiametis?
:?: Kas tai per padažas??? Prašau pasidalinti receptuku ir pritaikymu [-o<

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
iron
Dalyvis

Amžius: 61
Reg.data: Pir Rgs 05, 2005 4:43 pm

Neperskaitytas pranešimas Vilmantas » Tre Lie 16, 2008 10:31 pm

Žinutės nuoroda

Vilmantas

Neperskaitytas pranešimas Povilas » Tre Spa 07, 2009 12:05 pm

iron rašė:Prisimenu, kalendros grūdelius dėdavo mama į skilandį. Kito panaudojimo nežinojau. O ir kvapas, tiesą pasakius, keistokas atrodydavo - beveik netaikytinas: man smirdėjo.. :smt012 .

Susidomėjau šia prieskonine daržove iš naujo.
Armėnai, gyvenantys čia, vartoja kinzos šakeles su lapais arba trintus lapus marinuodami savo puikiuosiu šašlykus. Jie tvirtina, kad tas paslaptingas macnumas ir išgaunamas kinzos pagalba, kurią dažniausiai bando atsivežti, atsisiųsti iš Armėnijos. Jie skundžiasi, kad Lietuvoje beveik neįmanoma rasti šios šviežios žolės. O jei randa, tai, esą, ji vis tiek ne tokia, kaip pas juos - šiltnamyje išauginta ir parduodama vazonėliuose būna labai jau švelni :-k .
:smt024 Atsiliepkite, kas ką girdėjote. O gal auginate šią prieskoninę žolę ir turite patirties?

Armenai ir kiti pietieciai yra pagyrunai ir viskas pas juos yra geriausia,o ypac jei tai uzaugino ju mamos,todel jie niekad nepripazins,kad kazkur sveciuose krastuose gali uzaugti tokie patys prieskoniai kaip ir pas juos.
As dar 1989 metais is Gruzijos atsiveziau kinzos seklu ir auga kasmet jos sode be jokio vargo.I s pradziu sodindavome tik 1-a kart metuose.O dabar jau sodinome per 3-4 kartus ir beveik visa siltaji metu laikotarpi turime sios prieskonines zoles.Nuo seklu pasodinimo i dirva iki augalo isaugimo praeina apie 20-30 dienu.Taigi,pasodinus rugpjucio pabaigoje,dabar yra pats derlius.
P.S.O dabar yra pats tas laikas zaliosios adzikos gamybai,i kurios sudeti ir eina daug sios prieskonines zoles.

Žinutės nuoroda

Povilas
Naujokas

Reg.data: Ant Rgs 29, 2009 11:18 am

Re: Ką auginate?

Neperskaitytas pranešimas Sodininke » Sek Sau 10, 2010 8:46 pm

Del auginimo ant palanges - va pipirnes tai visad gerai auga - tiek vasara tiek ziema :) esu bandzius petrazoles,krapus ziemos metu ant palanges uzauginti,bet manau,kad per daug joms salcio ir per mazai sviesos,tai iki norimo rezultato taip ir neuzaugo.NOrs prieskoniu ir buvo.Bazilikas neblogai augo.

Kadangi sodyboj siemet sejau labai daug ir visko,o kas kur - pasizymet pamirsau,tai vasaros antroj pusej turejau atradima - aptikau kaledra (pradzioj pagal lapus maniau,kad auga petrazoles :lol: ) Ir man taip ji patiko,kad kitamet vel sesiu.
Prieš mano langą visada vienas ir tas pats mėnulis.Bet pražysta slyvos - ir mėnulis jau kitoks..
KINŲ IŠMINTIS.
http://www.vejosaeravimas.lt

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Sodininke
Patyręs dalyvis

Amžius: 31
Reg.data: Pir Vas 28, 2005 1:02 am

Neperskaitytas pranešimas antosė » Sek Sau 10, 2010 8:54 pm

Kaip Jūs tą kalendrą valgot? Atsimenu iš vaikystės, kaip spjaudydavau, jei papuldavo tarp krapų :lol:

Žinutės nuoroda

antosė
Senbuvis

Reg.data: Pir Sau 21, 2008 12:38 pm
 Padėkota: 1 kartas

Neperskaitytas pranešimas Sodininke » Sek Sau 10, 2010 9:05 pm

as kadangi suzinojau,kad turiu kalendra jau tik tada,kai jos pradejo zydeti ir brandint seklytes,tai lapu ju taip ir nenaudojau,bet kitamet bandysiu.Naudojau seklytes.Ir dar dabar ju turiu. Grustuvu sugrudus pasidarau ale miltelius arba tiesiog smulkiau ir dedu i maista.Man pvz skanu i duona,rugines bandeles,o grynai seklos skanu su juros kopustais. neprityrus as dar tos kalendros vartotoja,bet kiek pabandziau man patiko.
Prieš mano langą visada vienas ir tas pats mėnulis.Bet pražysta slyvos - ir mėnulis jau kitoks..
KINŲ IŠMINTIS.
http://www.vejosaeravimas.lt

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Sodininke
Patyręs dalyvis

Amžius: 31
Reg.data: Pir Vas 28, 2005 1:02 am

Neperskaitytas pranešimas antosė » Sek Sau 10, 2010 9:18 pm

Taip, sėklas aš irgi vartoju, galvojau apie žalumynus.

Žinutės nuoroda

antosė
Senbuvis

Reg.data: Pir Sau 21, 2008 12:38 pm
 Padėkota: 1 kartas

Neperskaitytas pranešimas Tulpe40 » Ket Bal 08, 2010 7:51 pm

Kalendros seklytes as naudoju marinuodama agurkus,dedu nemazai i stiklainius,manau kad nuo ju buna ipatingas kvapas ir skonis.O lapeliu iki siol nenaudojau,bet siemet butinai pabandysiu,nes jau pasisejau ir i indeli ant palanges.Kaip tas padazas ''gaidys''?Labai idomu :roll:

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Tulpe40
Dalyvis

Reg.data: Sek Bal 04, 2010 6:01 pm

Neperskaitytas pranešimas Krialda » Pen Geg 07, 2010 1:25 pm

Pasisėjau ir išsodinau, auginsiu balkone, kad taip sakant po ranka būtų, nors tiesą sakant žalumynų kvapas savotiškas, neveltui blakine pavadinta :lol: bet pabandysiu pavartot kur nors :-k

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Krialda
Ekstra senbuvis

Reg.data: Sek Sau 11, 2009 12:19 am

Neperskaitytas pranešimas Tulpe40 » Šeš Geg 08, 2010 12:39 pm

Doooraaa,auuuuuu!!!!!Atsiliepkit!!Kaip tas padazas gaidys gaminamas?????ar jau nebedalyvaujate??

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Tulpe40
Dalyvis

Reg.data: Sek Bal 04, 2010 6:01 pm

Neperskaitytas pranešimas Danute15 » Šeš Geg 08, 2010 1:28 pm

Tulpe40 rašė:Doooraaa,auuuuuu!!!!!Atsiliepkit!!Kaip tas padazas gaidys gaminamas?????ar jau nebedalyvaujate??

Dora paskutini karta buvo"uzejus"2008 rugseji...Ir tai nesunku patikrinti,spustelejus jos zinutes kairiame apatiniame kampe ant"Profile" :wink:
Jaunyste ne amziaus rodiklis,o sielos busena./Dz.Enesku/
Paveikslėlis

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Danute15
Moderatorius

Amžius: 62
Temos: 5
Images: 4
Reg.data: Ant Lie 04, 2006 9:25 pm
 padėkojo: 2 kartų