Šiltnamis

Moderatorius: Parko prižiūrėtojas

Re: Šiltnamis

Neperskaitytas pranešimas Kleckas » Ket Sau 24, 2008 3:02 pm

RimantasB rašė:[Mano nuomone hidraulinis pakėlėjas patikimiau :smt017

Aš irgi iš karto pagalvojau, kad vanduo vietoje oro turėtų turėti daugiau jėgos.

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
Kleckas
Senbuvis

Amžius: 10
Reg.data: Ket Sau 26, 2006 12:35 am
Lytis: nepasirinkta
 padėkojo: 0 kartas
 Padėkota: 2 kartų
Dienoraštis: (0)

Neperskaitytas pranešimas Ėjau pro šalį » Ket Sau 24, 2008 3:25 pm

Žinutės nuoroda

Ėjau pro šalį
Patyręs dalyvis

Reg.data: Pir Vas 14, 2005 11:13 pm
 Padėkota: 0 kartas

Neperskaitytas pranešimas Simas » Pir Sau 28, 2008 5:52 pm

Labas,
Niekur aš nedingau. Kai turiu laisvo laikio aprašinėjų savo pakelėją. Dar pasitikrinau ar čia galiu pridėti brėžinuką. Turėčiau šią savaitę aprašyti. Jei kam įdomu, tai kažkada buvau pasidaręs pakelėją iš dviejų stiklainų su vandeniu panašiai kaip ten yra parodyta rusiškame puslapyje. Dirbo šiaip taip, bet labai vėjai plėšydavo tuos langus.

Žinutės nuoroda

Simas
Naujokas

Reg.data: Tre Sau 16, 2008 5:23 pm

Neperskaitytas pranešimas RimantasB » Pir Sau 28, 2008 6:42 pm

Simas rašė:Labas,
Niekur aš nedingau. Kai turiu laisvo laikio aprašinėjų savo pakelėją. Dar pasitikrinau ar čia galiu pridėti brėžinuką. Turėčiau šią savaitę aprašyti. Jei kam įdomu, tai kažkada buvau pasidaręs pakelėją iš dviejų stiklainų su vandeniu panašiai kaip ten yra parodyta rusiškame puslapyje. Dirbo šiaip taip, bet labai vėjai plėšydavo tuos langus.

=D> Ačių Dievui Simas apsireiškė :!: Iš karto nuotaika pagerėjo :^o O aš jau galvojau šakės , dingo Simas kaip į vandenį [-X Tu Simuk neskubėk ,rašyk ,braižyk , mes palauksim , svarbu kad dirbi . :lol: Sėkmės
Kaltink save, o ne saulę, jeigu tavo sodas nežydi.

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
RimantasB
Dalyvis

Amžius: 66
Reg.data: Ant Spa 09, 2007 11:56 am
 padėkojo: 6 kartų
 Padėkota: 5 kartų

Neperskaitytas pranešimas Simas » Tre Sau 30, 2008 5:04 pm

Štai ir mano pakelėjo aprašymas.
Pradžioje teorija.
Kad panaudoti skysčio šiluminio plėtimosi jėgą šiltnamio langų atidarymui būtinas cilindras su stūmokliu. Jei cilindro tūris nepakankamas, kad išgauti reikalingą jėga ir eigą (stūmoklio judėjimo kelią, pasikeitus temperatūrai) reikia papildomo rezervuaro, kad padidinti išsiplečiančio skysčio tūrį. Šiai konstrukcijai galioja tokie principai: kuo didesnis skysčio kiekis plečiasi, tuo didesnė stūmoklio eiga. Kuo didesnis stūmoklio plotas tuo didesnė keliamoji jėga ir mažesnė eiga.
Tokiems cilindrams užpildyti geriausiai tinka naftos produktai – alyva, žibalas, dizelinas ir t. t,.,
nes jų šiluminio plėtimosi koeficientas yra virš 5 kartų didesnis už vandens. Taigi aš renkuosi alyvą, nes jai mažiausi reikalavimai cilindro ir jo tarpinių kokybei. Cilindras ir stūmoklis – dėvėtas užpakalinių automobilio durų fiksatorius, kurių nesunku gauti bet kuriame laužine. Svarbu tik, kad pro jo galą netekėtų alyva. Dažniausiai tenkina jau nurašyti (neišlaikantys durų svorio) fiksatoriai.
Pagal tūrio plėtimosi dėsnį tūrio prieaugis temperatūrai pakilus T laipsnių būtų lygus kVT, kur k- šiluminio plėtimosi koeficientas (naftos produktams yra lygus 1 x 10 minus trečiam laipsnyje), V – pradinis tūris.
Čia taip pat atmetu paties cilindro tūrio padidėjimą, dėl metalo linijinio plėtimosi, kaip nelabai reikšmingą mūsų uždaviniui. Nevargindamas Jūsų skaičiavimais galiu pateikti tokius duomenis:
100 ml alyvos temperatūrai pakilus 10 laipsnių, jos tūris padidėja 1 ml.
Dar keli sakiniai apie automobilio durų fiksatoriu (1 brėž.). Jei teisingai aš išmąsčiau jo veikimo principą, tai cilindre esantis stūmoklis yra nesandarus, kitaip mes negalėtume durų nei pakelti nei uždaryti. Tiesiog stūmoklis apsunkina alyvos pratekėjimą tarp abiejų kamerų. Bet sandarus yra cilindro galas, pro kurį slankioja stūmoklio kotas. (Turiu prisipažinti, kad to galo nesu supjaustęs ir apžiūrėjęs, todėl mano nupaišyta jo konstrukcija yra tik intuityvi ) . Taigi mes ir pasinaudosime to galo sandarumu ir vietoj stūmoklio panaudosime tik stūmoklio kotą. Kadangi, koto skersmuo gerokai mažesnis už cilindro skerspjūvio plotą, mes laimėsime didesnę eigą, prie mažesnio besiplečiančios alyvos kiekio, bet tuo pat metu sumažės ir keliamoji jėga. Kas dėl keliamosios jėgos, tai aš jos neesu nei išmatavęs nei apskaičiavęs. Gal tai padarys, kas nors iš forumo dalyvių, kai pasigamins tokį pakelėją. Jei bus poreikis, tai ateinančią vasarą galėsiu atilikti bandymą. Kol kas paprasčiausiai man jo neprireikė. Intuityviai jaučiu, kad keliamąją jėgą gali apriboti tik cilindro atsparumas slėgiui ir riebokšlių kokybė (bet čia galiu ir klysti).
Pakelėjui sukonstruoti panaudosime durų fiksatorių, kuriam nupjausime jo galą ir pragręšime skylę
stūmoklyje. Papildomai talpai alyvai panaudosime plieninio vamzdžio gabalą, kurio ilgį (tūrį) apskaičiuosime, pagal reikalingą eigą ir prognozuojamus temperatūrų pokyčius. To vamzdžio galus užvirinsime dvejomis plieninėmis plokštelėmis su skylėmis, iš kurių viena (įsriegta) bus reikalinga talpos užsandarinimui varžtu, po to kai supilsime į ją alyvą. Apgaubdami antrą skylę privirinsime fiksatoriaus nupjautą galą. Turiu pastebėti, kad suvirinimas turi būti kokybiškas (sandarus) ir jį turėtų atlikti profesionalus suvirintojas. Dabar beliko tik užpildyti sistemą alyva. Geriausia, kad mechanizmas ir alyva būtų tokios temperatūros, kaip ir pradinė darbinė pakelėjo darbo temperatūra.
Tada nereikia jokių skaičiavimų ir derinimų sumontavus jį šiltnamyje. Pvz.: jei norime, kad pakelėjas pradėtų atidarinėti langą prie +20 laipsnių, tai prie tokios temperatūros ir užpildykime alyva. Tuo tikslu, sustumkime stūmoklį į cilindrą iki galo, apverskime pakelėją dugnu aukštyn ir per ploną lankstų vamzdelį pripilkime talpą alyvos. Po to užsukime galinį varžtą kartu su gumine tarpine ir ... pakelėjas paruoštas montavimui. Montuoti jį reikia ant šarnyrų, kad jis galėtų judėti atidarinėdamas langą ar duris. Dar turiu pastebėti, kad ataušus alyvai, stūmoklis savaime negrįžta į pradinę padėtį. Jį turi sustumti atgal lango svoris ar kitkas: spyruoklė, pakabintas papildomas masyvus daiktas ir t.t
Jei pavyks, kitame paveiksliuke pridėsiu papildomos talpos alyvai tūrio skaičiavimą. Mano nubraižytu atveju (naudojau fiksatorių, kurio: stūmoklio eiga l=20 cm, cilindro diametras D=2,8 cm. stūmoklio koto skersmuo d=0,8 cm) papildomas talpos tūris ~400 kub.cm.
Studijavau jau labai seniai. Nuo to laiko su brėžiniais reikalų neturėjau, todėl atleiskite už mėgėjiškus brėžinukus. Jei bus klausimų – klauskite.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Žinutės nuoroda

Simas
Naujokas

Neperskaitytas pranešimas RimantasB » Tre Sau 30, 2008 7:05 pm

:smt006 Dėkui Simai už pakėlėjo aprašymą ir brėžinius =D>Norėjau paklausti ; kokio diamerto skylutę gręžti stūmuoklyje? [-X Dabar visi daržininkai puls gamintis pakėlėjus , o rudenį bus galima padiskutuoti kaip jie veikė . =P~ Jeigu kam reiks suvirinti , kreipkitės į mane ](*,)

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
RimantasB
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimas Simas » Ket Sau 31, 2008 11:53 am

RimantuiB - dėl skylės
Skylė reikalinga, kad alyva užpildant pratekėtų į antrą kamerą. Svarbu, kad nepažetumete stūmoklio kraštų. Kitaip tariant, kad jis ir toliau laisvai slankiotų cilindre. Taigi viskas priklauso nuo laisvos vietos stūmoklio paviršiuje. Manau, kad 3-6 mm yra pakankami.
Malonu, kad RimantasB pasisūlė suvirinti visiems to pageidaujantiems. Paprastesnius daiktus susivirinu pats, bet kai reikia kokybiškai man neišeina. Priedo fikatoriaus cilindro sienelės yra plonos ir man pradega. Gal būt čia reikia specialios aparatūros. Jei ponas RimantasB gyvena Vilniuje, norėčiau pasinaudoti jo pasiūlymu. Gal galetumete parašyti man adresu: simas628@boy.lt . Tur būt turėume daug ką viens iš kito pasimokyti.

Žinutės nuoroda

Simas
Naujokas

Neperskaitytas pranešimas RimantasB » Ket Sau 31, 2008 9:00 pm

](*,) Naudojant Passat ar Audi automobilių galinių durų pakėlėją , galima apsieiti be sudėtingo suvirinimo ,tarp stūmuoklio ir papildomos talpos =D> Reikia nupjauti gale esantį tvirtinimo bumbulą [-X Liks apie 1,5cm. ilgio strypelis .Iš galo link stūmuoklio per patį vidurį išgręžiame 3mm skylutę o ant strypelio viršaus padarome M10 sriegį . :smt021 Paprasčiau tai padaryti tekinimo staklėmis . :smt071 Belieka padaryti skylę su sriegiu papildomoje talpoje (Beje ,naudojant šiuos pakėlėjus , papildomą talpą reikia gaminti didesnę , nes jų cilindro skersmuo tik 1,8cm.) :smt081
http://keep4u.ru/full/080131/e47b5c199107708a3f/jpg

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
RimantasB
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimas Simas » Ant Vas 05, 2008 10:58 am

Ačiū RimantuiB už idėją su Pasat fiksatoriumi, bet ar jis veiks, dar reikia įsitikinti bandymu. Tai reiktų padaryti tada, kai jau yra nupjautas tvirtinimo bumbulas išgręžta skylė ir įsriegtas sriegis.
Po to reikia pilnai sustūmti stūmoklį į cilindrą, ir įmerkus pragręžtą galą į alyvą, pritraukti cilindrą alyvos, pilnai ištraukiant stūmoklį. Tada reikia, nupilti apie 10 ml. alyvos ir užsandarinti pragręžtą galą (užsukant aklę, ar kitu būdu). Po to vėl reikia bandyti įspausti stūmoklį į cilindrą. Jei stūmoklį pavyks įspausti, didesnę pusę jo eigos, tai reikš, kad pakelėjas galės dirbti ir nepragręžus skylės stūmoklyje. Kitaip reiks sugalvoti, kaip pragręžti nors ir nedidelę skylutę stūmoklyje.
Dabar klausimas kitems sodininkams. Kad visiškai atsisakyti virinimo gaminant šį pakelėja, reikėtų paieškoti gatavos 400-500 ml papildomos talpos. Tai netūrėtų būti konservų dėžutė (nes jos metalas per plonas) bet kažkas panašaus. Gal kas nors žinote kokį nors buityje ar technikoje naudojamą prieinamą, nebrangų daiktą, kas tiktų pakelėjaui pagaminti. Taip mes lengviau išspręstume nemažą šiltnamininkų problemą.

Žinutės nuoroda

Simas
Naujokas

Neperskaitytas pranešimas RimantasB » Ant Vas 05, 2008 2:27 pm

Simas rašė:Dabar klausimas kitems sodininkams. Kad visiškai atsisakyti virinimo gaminant šį pakelėja, reikėtų paieškoti gatavos 400-500 ml papildomos talpos. Tai netūrėtų būti konservų dėžutė (nes jos metalas per plonas) bet kažkas panašaus. Gal kas nors žinote kokį nors buityje ar technikoje naudojamą prieinamą, nebrangų daiktą, kas tiktų pakelėjaui pagaminti. Taip mes lengviau išspręstume nemažą šiltnamininkų problemą.

\:D/ Aš siūlyčiau papildomai talpai panaudoti vieno litro talpos dujinį balionėlį ( kažkada buvo pardavinėjami komplekte kartu su turistinėmis krosnelėmis) =D> Balionėlyje yra prijungimo sriegis .Pagaminus pagal sriegį trišakį ir panaudojus aukšto slėgio ir atsparias tepalui šlangutes ,galima prijugti du pakėlėjus [-X Du pakėlėjai lengviau pakels stiklinio šiltnamio langą :smt069

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
RimantasB
Dalyvis

Neperskaitytas pranešimas vilma » Ant Kov 04, 2008 7:37 pm

patarkit, kiek galetų kainuoti senas stiklinis siltnamis 5,6mx9,5mx2,6m(h)?kampuotis dėtas kas 0.6 m.kiek kainuotų jo išmontavimas, gal kas turit tokios patirties?

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
vilma
Dalyvis

Reg.data: Tre Bir 22, 2005 10:23 am

Neperskaitytas pranešimas Vilmantas » Ant Kov 04, 2008 8:40 pm

Verčiau jau naują šiltnamį pirkti, nes su tais senais.. :roll:
Va kitą savaitę, kovo 13-15 Šiaulių arenoje vyks statybų paroda, kur bus galima ir šiltnamį įsigyti ;-)

Žinutės nuoroda

Vilmantas

Neperskaitytas pranešimas vilma » Ant Kov 04, 2008 10:57 pm

aišku, dabar visko galima įsigyti...jei yra už ką.... :wink:

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
vilma
Dalyvis

Reg.data: Tre Bir 22, 2005 10:23 am

Neperskaitytas pranešimas kaimietis » Tre Kov 05, 2008 2:22 am

Senas stiklinis siltnamis Vilniuje kainuoja nuo 300 iki 1200 lt, priklauso nuo pacio siltnamio dydzio ir bukles. Kai buvo nepirkau o dabar niekaip nerandu pirkti. Per kaziuko muge senamiescio gale viena firmele buvo pasistaciusi aliuminini siltnami. Labai grazus su automatiniu langu pakeleju kaina 4000 lt, bet kai apziurejau nepasirode jis man tvirtas ir garantija duoda tik vieniems metams.

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
kaimietis
Aktyvus naujokas

Amžius: 32
Reg.data: Šeš Sau 26, 2008 5:18 pm

Neperskaitytas pranešimas Simas » Ant Bal 29, 2008 8:57 am

Pagaliau atsirado proga nufotografuoti natūroje mano pakelėją, kuris aprašytas šio forumo 6 pusl.
Šioje nuotraukoje jis atidarinėja galines šiltnamio duris. Dirbau jau aipe 5 metus.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Žinutės nuoroda

Simas
Naujokas

Neperskaitytas pranešimas zenzenas » Tre Bir 04, 2008 4:21 pm

aga , o jus pabandykite kur nusipirkti siltanmi, kad ir sena.... noreciau paziureti. Buvo Resso paroda kur buvo ir siltnamiu, taciau normaliams geram siltnamiui su vedinimo ir laistymos sitema reikia apie 10 000 Lt.
Diabetas yra ne liga, bet gyvenimo būdas.

Žinutės nuoroda

Vartotojo avataras
zenzenas
Dalyvis

Amžius: 35
Reg.data: Pen Kov 31, 2006 9:13 pm

Neperskaitytas pranešimas Biess » Sek Rgp 10, 2008 8:28 pm

Cilindrą ar rezervuarą užpildę kaprono granulėmis, kiek telpa, o tik po to tepalu, gautume didesnį plėtimąsi dėl didesnio plėtimosi koeficiento.

Žinutės nuoroda

Biess
Dalyvis

Reg.data: Pen Lap 04, 2005 3:04 pm
 Padėkota: 2 kartų

AnkstesnisKitas

Grįžti į Šiltnamiai, žiemos sodai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių